Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

„Pójdźmy Wszyscy do stajenki!” – kolędowanie w Charkowie

Kolędowanie ma piękną i długą tradycję. Czym jest? To głoszenie całemu światu, na święta Bożego Narodzenia, że: „Narodził się Zbawiciel, wszego świata Odkupiciel”. Śpiewanie pięknych, polskich kolęd, takich jak „ Wśród nocnej ciszy”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, kołysanki „Lulajże Jezuniu” i  tej niezwykłej, patriotycznej „Bóg się rodzi” stało się dla wspólnoty polskiej w Sumach ważnym zadaniem.

Zespół wokalno-muzyczny „Dlaczego nie?”, który działa przy Towarzystwie Kultury Polskiej w Sumach, od czterech lat, pod patronatem Konsulatu Generalnego RP w Charkowie, realizuje swój projekt zatytułowany „Festiwal Kolęd i Pastorałek”.

14 grudnia br. w Charkowie, w sali Centrum Kultury i Sztuki, mógł zaprezentować swoje umiejętności i zachwycić publiczność wysokim poziomem wykonania tych pieśni.
Spotkanie zostało zorganizowane  przez Konsulat Generalny RP w Charkowie przy współudziale Stowarzyszenia Kultury Polskiej w Charkowie.

Mieliśmy okazję zobaczyć i posłuchać, jak różnie można kolędować, bo do sumskiego projektu dołączyły: Klub Kultury Polskiej im. H. Sienkiewicza w Energodarze, Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II w Zaporożu i reprezentanci organizatora, czyli Stowarzyszenia Kultury Polskiej w Charkowie.

Na zakończenie Pani Wicekonsul, Anna Szulakowska, podziękowała wszystkim za udział we wspólnym kolędowaniu i wręczyła dzieciom słodkie upominki.
Wydarzenie przebiegło w miłej, serdecznej atmosferze, którą tworzył już duch zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Jolanta Domek-Tobolska
Nauczyciel skierowany do pracy dydaktycznej przez ORPEG
Ukraina - Sumy

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego