Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Ukraina: radosne świętowanie Niepodległości w Polskiej Sobotniej Szkole w Drohobyczu

16 listopada br. w Polskiej Sobotniej Szkole im. św. Królowej Jadwigi w Drohobyczu odbyła się uroczysta i radosna akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

IMG 6138

Na początku patriotycznego spotkania nauczyciele, uczniowie oraz rodzice odśpiewali hymny Ukrainy i Polski. Następnie historię święta i sposoby jego celebrowania przybliżyła zebranym prezentacja multimedialna zatytułowana ,,Ważne daty - 11 listopada” przygotowana przez panią Annę Miśkiewicz. Potem licznie zgromadzone audytorium obejrzało montaż słowno – muzyczny złożony z wierszy traktujących o ojczyźnie, wolności i przywiązaniu do swego kraju oraz pieśni z okresu I wojny światowej. Młodych deklamatorów przygotowała pani Krystyna Miśkiewicz, zaś nad wykonaniem mini koncertu czuwały Panie Halina Sehytyn i Natalia Synkiewicz.

IMG 6150

IMG 6153

Szczególny charakter uroczystości dopełniła dekoracja sali teatralnej eksponująca barwy narodowe Polski i Ukrainy autorstwa pań Marty Bonarek – Sochy i Krystyny Miśkiewicz. Na zakończenie akademii wnętrze auli wypełniła muzyka Fryderyka Chopina. Niespodziankę przygotowała pani Natalia Synkiewicz, która wykonała krótki, ale chwytający za serce recital.

Anna Krystyna Miśkiewicz, nauczycielka skierowana do pracy przez ORPEG, Ukraina - Drohobycz

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego