Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Aulnay-sous-Bois: pasowanie na ucznia Szkoły Polskiej im. M. Skłodowskiej-Curie

W naszej szkole, w drugiej połowie października br. odbyła się tradycyjna uroczystość „pasowania na ucznia”, na którą przybyli przedstawiciele władz francuskich, którzy od wielu lat wspierają szkołę polską w Aulnay-sous-Bois, min. burmistrz miasta Bruno Beschizza, Claire Fouque, Paulo Marquez, Eric Pallud oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych stowarzyszeń polonijnych: Cosmopolite Village, Wisła. Ambasadę RP w Paryżu reprezentowała Pani Beata Jeśko, Konsul do spraw Polonii.

IMG-20191019-WA0103

IMG-20191019-WA0123

Uczniowie klas pierwszych zdali swój pierwszy egzamin, przedstawili ciekawy program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje talenty recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani Konsul. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Szkoły Polskiej im. M. Skłodowskiej-Curie w Aulnay-sous-Bois.

IMG-20191019-WA0143

Młodszych kolegów przywitali starsi uczniowie oraz przedstawiciele samorządu szkolnego. Wszyscy goście, a zwłaszcza rodzice, z dumą obserwowali dzieci i upamiętniali ich występy na zdjęciach. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniom wręczono dyplomy, a dodatkową niespodzianką były książeczki wręczone przez Panią Konsul.

IMG-20191019-WA0015

 

Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi, na życzenia, podziękowania, uściski. Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich bliskich: rodziców, dziadków.

Anna Iwańska, kierownik Szkoły Polskiej w Aulnay-sous-Bois, Francja

IMG-20191019-WA0193

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego