Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Argentyna: Narodowe Czytanie 2019

W studiu miejskiego radia FM Wanda, 19 października podczas audycji „Nasze polskie korzenie” słuchacze mieli okazję wysłuchać wzruszającej lektury „Dym”, jednego z ośmiu tytułów wybranych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę i jego małżonkę, do tegorocznej akcji Narodowe Czytanie 2019.

Wybór opowiadania Marii Konopnickiej nie był przypadkowy, bowiem w Argentynie w trzecią niedzielę października przypada wyjątkowe święto - Dzień Matki. Motywem przewodnim wspomnianej noweli jest miłość rodzicielki do swego jedynaka Marcysia, a więc tematyka utworu była jak najbardziej na czasie.

IMG-20191020-WA0023

Do czytania lektury z podziałem na role zaadaptowanej na potrzeby argentyńskiej Polonii, nauczycielka języka polskiego pracująca w Wandzie zaprosiła Martę Sawę - dyrektor Administracji Urzędu Miejskiego w Wandzie oraz Luisa Firkę - członka Stowarzyszenia Argentyńsko - Polskiego „Wanda” w Wandzie.

Wcześniej w Szkole Języka i Kultury Polskiej w Wandzie odbyły się próby głośnego czytania tak, aby w sobotnie popołudnie sprawić radość wspomnianą lekturą wszystkim słuchaczom polonijnej audycji.

Krystyna Archutowska, nauczycielka skierowana przez ORPEG do pracy w Wandzie, Argentyna

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego