Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Kanada: Witamy pierwszaków! Ślubowanie klas pierwszych w Szkole Polskiej w Toronto

W Szkole Polskiej w Toronto 19 października odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Pierwszoklasiści pod opieką wychowawczyni Pani Bożeny Kulikowskiej, z dumą i przejęciem wypowiedzieli słowa ślubowania wpisując się od tego momentu w poczet członków szkolnej społeczności.

DSC 0186

W uroczystości wzięli udział rodzice, cała społeczność uczniowska oraz zaproszeni goście, w tym Konsul Generalny RP w Toronto Pan Krzysztof Grzelczyk wraz z małżonką Panią Jolantą Grzelczyk. Kierownik szkoły Pani Sylwia Krupa, powitała uczniów ciepłymi słowami życząc, jak najlepszych wyników w nauce, wzorowych zachowań oraz wielu niezapomnianych chwil w szkole.

DSC 0037 - Copy

Wszyscy uczniowie klasy pierwszej otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie zgodnie z tradycją, uczniowie klasy III wręczyli swoim młodszym kolegom i koleżankom upominki sprawiając im ogromną niespodziankę. Z kolei Przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Toronto zapoznali pierwszoklasistów, z akcją czytelniczą „Czytam po polsku” oraz wręczyli każdemu z uczniów wyprawkę czytelniczą. Uroczystą ceremonię poprowadził Samorząd Uczniowski.

Sylwia Krupa, kierownik Szkoły Polskiej przy Konsulacie Generalnym RP w Toronto, Kanada

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego