Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Sztokholm: nowa nazwa szkoły

Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Katarzyny Jagiellonki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Sztokholmie otrzymał nową nazwę. Od teraz nasza szkoła nazywa się Szkoła Polska im. Katarzyny Jagiellonki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Sztokholmie.

72149049 691526324700436 9010301170316476416 n

Tę ważną informację oficjalnie ogłosiła Pani Kierownik podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020, kiedy to na scenie ustawiono piękny i okazały baner ukazujący logo z dumnie brzmiącą nową nazwą ”Szkoła Polska”.

Fakt zmiany nazwy był dla naszej szkoły wyjątkowy, dlatego starannie się do niego przygotowywaliśmy również w klasach. Zarówno młodsze, jak i starsze dzieci aktywnie włączyły się w klasowe świętowanie tego wydarzenia.

W związku z tym wyjątkowym wydarzeniem rozdano dzieciom cukierki, które ufundowała Rada Rodziców. Cukierki owinięte były papierkiem z nową, pełną nazwą szkoły. Każdy uczeń wkleił papierek do swojego zeszytu. Był też tort, aby uczcić to wydarzenie, piękne napisy wykonane przez uczniów z nazwą Szkoła Polska. Poza tym Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich uczniów przypinkę z z nową nazwą i logiem szkoły.

Przedstawiając uczniom historię oraz dokonania naszej szkoły przez ostatnie lata warto stwierdzić, że misja nauczania języka polskiego za granicą wciąż jest niezwykle ważna.

Zmiana nazwy szkoły niewątpliwie pozostanie w naszej pamięci, a wydarzenie to na pewno wpisze się w karty historii Szkoły Polskiej w Sztokholmie. Jesteśmy dumni i pełni nowej energii w osiąganiu nowych celów związanych z naszą szkołą.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, przedstawiającej przebieg tego wydarzenia w poszczególnych klasach.

Ewa Dobrowolska, Szkoła Polska im. Katarzyny Jagiellonki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Sztokholmie, Szwecja

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego