Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Antwerpia: Wizyta Pary Prezydenckiej w Belgii- wyróżnienie Prezydenta RP dla Szkoły Polskiej w Antwerpii za działalność patriotyczną.

W dniach 28-30 września 2019 roku Pan Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką złożyli wizytę oficjalną w Królestwie Belgii. Podczas uroczystego spotkania Pary Prezydenckiej z Polonią w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Prezydent nagrodził naszą Szkołę Polską w Antwerpii, wręczając flagę Polski. Jest to szczególne wyróżnienie za aktywną działalność na rzecz upowszechniania i pielęgnowania polskiej historii i tradycji na terenie Belgii.

IMG-20190928-WA0008

Następnego dnia tj. 29 września na Polskim Cmentarzu Wojskowym w Lommel odbyły się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę wyzwolenia Flandrii przez 1. Dywizję Pancerną Generała Stanisława Maczka. Wzięli w nich udział Prezydent RP Pan Andrzej Duda z Małżonką oraz Król Belgów Filip I, a także weterani walk o Flandrię; obecni byli ponadto syn i wnuczka gen. St. Maczka.

IMG-20190928-WA0021

Uczniowie Szkoły Polskiej im. gen. St Maczka przy ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą w Antwerpii uświetnili również prezentacją artystyczną tę wyjątkową uroczystość, jednocześnie prowadzili w języku polskim i niderlandzkim jej przebieg.

 

LOMMEL 2019  04-1


Wszystkie materiały archiwalne użyte jako tło występu artystycznego są w naszych zbiorach szkolnych, medialnie opracowane przez uczniów i nauczycieli - unikalne szkolne archiwum. Od wczoraj uczniowie i nauczyciele zbierają gratulacje od uczestników tej wspaniałej uroczystości.

LOMMEL 2019  07

Monika Pruska, kierownik Szkoły Polskiej im. Gen. Stanisława Maczka przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą w Antwerpii, Belgia

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego