Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Rosja: Narodowe Czytanie polskich nowel

W sobotę 14 września Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Moskwie była po raz drugi organizatorem 8. już edycji Narodowego Czytania pod tytułem "Nowele polskie".
W swoich skromnych progach gościliśmy m.in. radcę ministra Ambasady RP – Pana Jacka Śladewskiego. Po słowie wstępnym nauczycielki języka polskiego – Pani Barbary Piontek zgromadzeni goście mieli możliwość wysłuchania wzruszającej noweli Elizy Orzeszkowej „Dobra pani” w wykonaniu rodziców i uczniów naszej szkoły.

Narodowe Czytanie w Szkole Polskiej w Moskwie- 14.09.2019.1

Specjalnym gościem spotkania była Pani Katarzyna Matuszewska-Skwiecińska, publicystka i dziennikarka TVP, której rola narratora na długo pozostanie nam w pamięci. Wszyscy aktorzy-lektorzy stanęli zresztą na wysokości zadania i należy im się ogromne podziękowanie za wkład i zaangażowanie.

Szkoła Polska w Moskwie jak organizatora akcji otrzymała również z Kancelarii Prezydenta miły prezent – okolicznościową pieczęć tegorocznej odsłony Narodowego Czytania, by uczestnicy akcji mogli złożyć pamiątkowy stempel na przyniesionych przez siebie egzemplarzach lektur.

Wśród słuchaczy pojawiły się głosy, iż akcję tę należy zdecydowanie kontynuować i w ciągu roku szkolnego, na kolejnych spotkaniach przeczytać siedem pozostałych lektur. Efekt Narodowego Czytania został więc osiągnięty.

Barbara Piontek, Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Moskwie, Rosja

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego