Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Ukraina: Warsztaty w Winnicy

W dniu 18 września 2019 roku, w gościnnych progach winnickiej Akademii Kształcenia Ustawicznego odbyło się naukowo – warsztatowe seminarium pod hasłem: "Nauczanie języka polskiego w szkołach z językiem ukraińskim", zaadresowane do nauczycieli języka polskiego z obwodu winnickiego.

drohobycz fot 1

Organizatorem edukacyjnego przedsięwzięcia było Zjednoczenie Nauczycieli Polskich Ukrainy pod kierownictwem pana Adama Chłopka.
Zajęcia prowadziły panie Marta Bonarek – Socha (warsztaty zatytułowane ,,Teatralizacja życia na podstawie wiersza Józefa Barana", „Sztuka <Dom>” oraz ,,Piąte przez dziesiąte o liczebniku” ) i Anna Miśkiewicz (warsztaty pod tytułem ,,Słowotwórcze zabawy z Leśmianem” i ,,Kolory flory – poetycki kwietnik Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej”) - polonistki z Ogólnoukraińskiego Koordynacyjno-Metodycznego Centrum Nauczania Języka Polskiego w Drohobyczu oraz pani Larysa Kowalenko – metodyk z Akademii Kształcenia Ustawicznego w Winnicy.

IMG 5480


Uczestniczki warsztatów wzbogaciły swoją wiedzę z zakresu polskiej gramatyki, literatury, słownictwa i metod nauczania języka. Miały też możliwość aktywnego uczestnictwa w zajęciach i wykazania się wysoką kreatywnością.

IMG 5483

Anna Krystyna Miśkiewicz, nauczycielka skierowana do pracy przez ORPEG, Drohobycz, Ukraina

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego