Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

„DZIĘKUJEMY ZA POLSKIE SZKOŁY NA ŁOTWIE” wizyta Marszałka Senatu RP na Łotwie

Marszałek Senatu RP, Pan Stanisław Karczewski, przybył 5 września 2019 roku z  oficjalną wizytą do Republiki Łotewskiej. Już pierwszego dnia odwiedził miejsca świadczące o przyjaźni obu krajów.

Tego samego dnia w Centrum Kultury Łotewskiej w Daugavpils odbyło się spotkanie z przedstawicielami Polaków zamieszkałych na Łotwie. Uczestniczyli w nim również:  Pani Monika Michaliszyn, Ambasador RP na Łotwie, Pani Małgorzata Hejduk-Gromek, Kierownik Wydziału Konsularnego, Pan Andrejs Elksniņš, Burmistrz Daugavpils, Pan Ryszard Stankiewicz, Prezes Związku Polaków na Łotwie, Pan Mikołaj Falkowski, Prezes Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” oraz żołnierze z polskiego kontyngentu wojskowego stacjonującego w Adaži na Łotwie.

Ważnym tematem była polska oświata, a więc w spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy i nauczyciele polskich szkół oraz centrów kultury z Daugavpils, Rēzekne, Krāslavy oraz Jekabpils. Państwowe Polskie Gimnazjum w Rēzekne reprezentowała Pani Dyrektor Walentyna Szydłowska, a także nauczyciele skierowani do pracy przez ORPEG: Elżbieta Bieniewicz, Beata Baraś, Marcin Bartnik i Sebastian Nowakowski.

Pan Marszałek Stanisław Karczewski zapewnił, że priorytetem rządu będzie nadal wzmacnianie ojczystej oświaty poza granicami kraju. „Dziękujemy za polskie szkoły na Łotwie, za dbałość o nasze dziedzictwo narodowe” – powiedział.

Informację przesłała Pani Beata Baraś, nauczycielka skierowana przez ORPEG do Rezekne na Łotwie.

img_20190905_19...
img_20190905_19...
img_20190905_20...

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego