Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Warszawa: program obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego

Trwają uroczyste obchody 75. rocznicy Powstania Warszawskiego 1944.

We wtorek 30 lipca o godz. 11.00, w Muzemu Powstania Warszawskiego odbyła się uroczystość nadania odznaczeń państwowych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W rocznicę wybuchu Powstania 1 sierpnia, o godz. 9.00 zostaną złożone kwiaty przy tablicy upamiętniającej podpisanie rozkazu rozpoczęcia Powstania Warszawskiego przez płk. Antoniego Chruściela „Montera” - dowódcę Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej (ul. Filtrowa 68 w dawnej siedzibie konspiracyjnej kwatery Okręgu Warszawskiego AK).

Następnie o godz. 10.00 odbędą się uroczystości przy pomniku "Mokotów Walczący – 1944", w parku im. gen. G. Orlicza-Dreszera. Po zakończeniu tego spotkania odbędzie się "Marsz Mokotowa", a o godzinie 13.15 złożone zostaną wieńce pod pomnikiem gen. Stefana Roweckiego „Grota” (Róg ul. F. Chopina i Al. Ujazdowskich).

O godz. 14.00 odbędą się uroczystości przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. 

O godz. 16.00  przy grobie gen. Antoniego Chruściela „Montera” na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach zostaną złożone wieńce z kwiatów.

O godz. 17.00 - Godzina „W” – czyli oddanie hołdu Powstańcom Warszawskim i chwila zadumy przy Pomniku Gloria Victis na Powązkach oraz akcja społeczna „Wolność łączy” w miejscach pamięci Powstania na terenie całej Warszawy.

O godz. 19.30 - uroczystości przy pomniku Polegli-Niepokonani. Modlitwa międzywyznaniowa na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, w intencji Powstańców.

O godz. 20.30 - wspólne śpiewanie na Placu im. Marszałka J. Piłsudskiego pod hasłem „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”. Będzie to wspólne śpiewanie powstańczych utworów z udziałem orkiestry i chóru, pod kierownictwem Jana Stokłosy.

Serdecznie zapraszamy!

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego