Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Strasburg: zakończenie roku szkolnego i pożegnanie Pani kierownik Anny Cieplińskiej

W sobotę, 29 czerwca br. w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Paryżu z siedzibą w Strasburgu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego połączone z pożegnaniem kierownik Anny Cieplińskiej, odchodzącej na emeryturę.
W spotkaniu wziął udział ks. Ryszard Górski, proboszcz parafii polskiej w Strasburgu. Odczytany został list Pani Anny A. Radeckiej, Dyrektora ORPEG z podziękowaniem za wieloletnią pracę.

Dziękowali uczniowie, nauczyciele i rodzice. Wiele emocji, wiele miłych słów i serdeczności. Atmosfera niezwykle gorąca, nie tylko z powodu upału na dworze. Były wspomnienia, podziękowania, pamiątkowa księga wykonana przez uczniów, dyplom od Rady Rodziców, prezenty, kwiaty, laurki i liściki od dzieci, wspólne śpiewanie, ba, w końcu nawet i łzy wzruszenia. Choć rozczulać się nie ma co, bo „ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”!

Żegnaliśmy także Panią Barbarę Sikorowską-Geber, kierownika Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w latach 2002-2012 oraz wieloletniego nauczyciela języka polskiego ostatnio tylko w Sekcji Polskiej, również odchodzącej na emeryturę.

W części artystyczne sfilmowani uczniowie kl. VII i VIII odpowiadali na pytania: Dlaczego uczą się języka polskiego? Czy wychodzą na dwór czy na pole? Czy wolą bigos czy schabowe? etc. Zabawne przedstawienie przygotowali uczniowie kl. IV. Potem nastąpiło rozdanie świadectw i nagród książkowych. Rozstaliśmy się w wakacyjnych nastrojach.

Anna Cieplińska, p.o. kierownik Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Paryżu z siedzibą w Strasburgu, Francja

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego