Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Warszawa: spotkanie Pierwszej Damy z nauczycielami ORPEG

Z okazji Konferencji pt."30 lat kierowania nauczycieli do pracy dydaktycznej wśród Polonii i Polaków za granicą", na zaproszenie Pani Agaty Kornhauser-Dudy w Pałacu Prezydenckim odbyło się 27 czerwca br. spotkanie ponad stu trzydziestu nauczycieli polonijnych.

01 gja 7671

Pierwsza Dama podczas spotkania podkreśliła ogromne znaczenie pracy dydaktycznej i wypełnianie misji nauczyciela. 

10 gjb 7219

"Odwiedzając placówki oświatowe, gdzie nauczany jest język polski, zawsze jestem pod ogromnym wrażeniem" – powiedziała Pierwsza Dama, wspominając wykonywane przez uczniów spektakle, a także swoje indywidualne rozmowy z dziećmi i młodzieżą.

Pani Agata Kornhauser - Duda przyznała, że podopieczni polonijnych placówek doskonale posługują się językiem polskim. "Jestem pełna podziwu, że jesteście Państwo tak kreatywni. Zachęcenie uczniów do dodatkowej nauki, zwłaszcza, jeśli poświęcają na nią swój wolny czas, nie jest prostym zadaniem" – oznajmiła Małżonka Prezydenta.

"Potwierdzeniem uznania dla Państwa ciężkiej pracy jest Flaga RP, którą Pani Dyrektor, w imieniu wszystkich pracowników Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, odebrała z rąk Prezydenta RP podczas uroczystych obchodów Dnia Polonii i Polaków za Granicą. Gratuluję Państwu tak zaszczytnego wyróżnienia" – oświadczyła Pierwsza Dama.

13 gjb 7299

Było to pierwsze takie spotkanie Małżonki Prezydenta, w tak szerokim gronie z nauczycielami skierowanymi do pracy przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.


Za:www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,575,pierwsza-dama-praca-dydaktyczna-to-prawdziwa-misja.

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego