Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Wiedeń: spotkanie na temat efektywności w nauczaniu języka polskiego jako obcego

W sobotę, 15 czerwca br. gościliśmy w naszej szkole uczestników Międzynarodowej Konferencji Glottodydaktycznej „Efektywność w nauczaniu języka polskiego jako obcego – kształcenie kompetencji językowych”, zorganizowanej przez dr Lilianę Madelską z Wydziału Slawistyki Uniwersytetu Wiedeńskiego, we współpracy z naszą placówką.

Odwiedziły nas dr Izabela Wieczorek, dr Monika Válková Maciejewska, dr Małgorzata Zduniak-Wiktorowicz, mgr Ewa Węgrzak, mgr Patrycja Krasowska i dr Liliana Madelska. Goście obserwowali lekcje, ale wzięli także udział w projekcie „Moniuszko 200”.

Na zakończenie pobytu w szkole odbyło się szkolenie na temat wykorzystywania gier edukacyjnych w nauczaniu, poprowadzone przez p. Karola Madaja oraz wymiana doświadczeń i dyskusja o efektywnych metodach nauczania, w której wzięła udział także Pani Poseł Joanna Fabisiak, od lat zajmująca się problemami nauczania języka polskiego za granicą.

Hanna Kaczmarczyk, kierownik Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu, Austria

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego