Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Kair: 45-lecie Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Kairze, nowy patron i zakończenie roku szkolnego

W piątek, 14 czerwca 2019r. Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Kairze obchodził Jubileusz 45 – lecia, uroczystość nadania szkole imienia hrabiego Juliusza Marii Dzieduszyckiego oraz rozdanie świadectw z okazji zakończenia roku szkolnego. Uroczystości odbywały się w ogrodzie Ambasady RP w Kairze, gdzie przybyli zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.

W uroczystościach udział wzięli: Pan Michał Łabenda - Ambasador RP w Kairze, PPk. Zbigniew Słomiński Attache Wojskowy przy Ambasadzie RP w Kairze, konsulowie: Pani Marta Leśniak i Pan Rafał Malarowski oraz pracownicy Ambasady i konsulatu wraz z licznie przybyłą na uroczystość Polonią.

Po powitaniu wszystkich gości przez kierownika SPK – Anetę Jackowską, rozbrzmiały fanfary i wprowadzono pierwszy sztandar szkoły. Odśpiewano hymn Polski, po czym głos zabrał Pan Ambasador. Następnie odczytano list gratulacyjny od Pani Anny Aleksandry Radeckiej – dyrektora ORPEG, a także list od Pani Jadwigi Kielar, długoletniej nauczycielki języka polskiego w SPK w Kairze. Były wspomnienia, podziękowania i kwiaty. Uczniowie otrzymali świadectwa oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców i Ambasadę, po czym przedstawiono część artystyczną, przygotowaną przez uczniów pod kierunkiem nauczycielki Pani Moniki Muchy El – Serougi.

W przedstawieniu oprócz uczniów uczestniczyli rodzice i nauczyciele. Podczas uroczystości rozstrzygnięte zostały dwa konkursy plastyczne: „ Wielcy Polacy” oraz „Pielęgnujmy pamięć o bohaterach”, nagrody ufundował ORPEG z programu „Godność.Wolność. Niepodległość” Edycja 2019 oraz Ambasada.

W tym dniu obchodziliśmy również Dzień Dziecka. W ogrodzie Ambasady przygotowane zostały dla dzieci liczne atrakcje i poczęstunek. Rada Rodziców SPK ufundowała piękny i smaczny tort z okazji jubileuszu. Wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania naszego święta, za zrozumienie potrzeb oraz ogromne wsparcie, składam serdeczne podziękowanie.

Aneta Jackowska, kierownik SPK przy Ambasadzie RP w Kairze, Egipt

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego