Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Aulnay sous Bois: parada z okazji Święta Europy

W maju br. odbyła się V Edycja Święta Europy w Aulnay sous Bois, które jest wspaniałą okazją do integrowania mieszkańców miasta i podkreślenia jego wielokulturowości. Wzięło w nim udział wiele stowarzyszeń lokalnych z różnych krajów. Nawet niepogoda nie powstrzymała rozentuzjazmowanych uczestników, a także i tych, którzy dopiero odkrywają urok tego Święta.

W przepięknej, kolorowej paradzie uczestniczyli uczniowie, rodzice oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych stowarzyszeń polonijnych z naszego regionu. Ulice miasta zapełniły się biało-czerwonymi barwami, dominującymi w tegorocznej paradzie.

Burmistrz Aulnay sous Bois - Bruno Beschizza zaprosił wszystkich uczestników parady do obejrzenia programów artystycznych i zapoznania się z bogatą ofertą kulturową prezentowaną przez poszczególne stowarzyszenia. W tle różnorodnych pokazów artystycznych zorganizowano stoiska kulinarne, gdzie wymieniano się myślami i doświadczeniami, degustowano, nawiązywano kontakty lub po prostu cieszono się wzajemnie swoim towarzystwem.

Na polskim stoisku przygotowanym przez Rodziców można było dowiedzieć się wielu ciekawostek o naszym kraju i Szkole Polskiej, rozwiązywać quiz wiedzy o Polsce, a także spróbować polskich wypieków. Nasze stoisko odwiedzili między innymi: Pani Beata Jeśko - Wicekonsul Wydziału Konsularnego w Paryżu, przedstawiciele Urzędu Miasta – min. Pan Bruno Beschizza Burmistrz Aulnay sous Bois, Pani Claire Fougue, zastępca Burmistrza do spraw edukacji oraz wielu zainteresowanych naszym krajem, wśród nich dorośli i dzieci.

Święto Europy jest świetną okazją do promowania naszego kraju i zaprezentowania Szkoły Polskiej przed mieszkańcami miasta.

W wielobarwnych kostiumach, z motywem przewodnim warzyw i owoców najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaśpiewali i zatańczyli na scenie, radując swym pokazem nie tylko rodziców, ale i pozostałych widzów. Ich występ bardzo się spodobał i przyniósł widzom wiele radości w ten deszczowy dzień, tym bardziej, że była to jedyna dziecięca grupa, którą oglądano na scenie. Nie pozostaje nam więc nic innego jak zaprosić wszystkich na przyszłoroczne obchody Święta Europy!

Anna Iwańśka, kierownik Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Aulnay-sous-Bois, 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego