Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Równe: uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w TKP w Równem i parada z okazji Dni Europy

Uroczyście i radośnie pożegnaliśmy się na długie trzy miesiące. Były piękne dyplomy, nagrody, podziękowania za aktywność na zajęciach, za udział w akademiach, konkursach, projektach oraz olimpiadach. Pan Prezes Władysław Bagiński nie szczędził słów uznania i pochwał nauczycielom i uczniom. Gratulował wytrwałości i pracowitości.
Na koniec najodważniejsi pochwalili się wiedzą i umiejętnościami. Zorganizowano krótki konkurs geograficzny „1 z 10” – oczywiście pełen humoru. Wszyscy pięknie odpowiadali, więc otrzymali zasłużone nagrody i upominki. Odbył się także krótki koncert skrzypcowy w wykonaniu Pani Lili – skrzypaczki i jej synka Nazara. Nie zabrakło pysznego poczęstunku przygotowanego przez administratora Panią Nelę.

W tym samym dniu, kiedy odbywało się VI ogólnoukraińskie Dyktando, ulicami miasta przeszła parada z okazji Dni Europy. Liczna grupa członków TKP w Równem uczestniczyła w korowodzie, w strugach deszczu. Wszyscy uczestnicy zarówno starsi jak i młodzi przeszli niestrudzenie pomimo dzeszczowej aury w barwnym korowodzie, z dumą prezentując swoje barwy narodowe.

Elżbieta Piotrowska, nauczycielka skierowana przez ORPEG do pracy dydaktycznej w Równem, Ukraina

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego