Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Warszawa: VI Finał Konkursu Historycznego o Żołnierzach Niezłomnych

Uroczysta gala rozstrzygnięcia VI Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych miała miejsce 25 maja br. w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.

Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu od trzech lat ściśle współpracuje z Komitetem Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego i jego Przewodniczącym p. Bogdanem Grzenkowiczem, będąc współorganizatorem konkursów o Żołnierzach Wyklętych i wojnie polsko-bolszewickiej.

W obecności wielu szacownych Gości, w tym Pani Anny A. Radeckiej, dyrektor ORPEG i Łukasza Kudlickiego - Szefa Gabinetu Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, zostały wręczone laureatom cenne nagrody.

W imieniu zwycięzców i wyróżnionych z Wiednia - Filipa Wyzińskiego, Natalii Zając i Maksymiliana Skrzypka nagrody odebrały Kierownik SPK w Wiedniu: Pani Hanna Kaczmarczyk i nauczycielka WOP Pani Ilona Szliter-Wyzińska. Niezwykłym przeżyciem było zwiedzanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL na ul. Rakowieckiej, po którym oprowadził gości sam Dyrektor Pan Jacek Pawłowicz.

Hanna Kaczmarczyk, kierownik Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu, Austria

 

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego