Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Belgia: II edycja Dni Polskich w Antwerpii

W ramach II edycji Dni Polskich w Antwerpii, których organizatorem był Szkolny Punkt Konsultacyjny im. gen St. Maczka przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą w Antwerpii, 6 czerwca promowaliśmy we Flandrii osiągnięcia technologiczne regionu północnej i centralnej Polski, w szczególności regionu łódzkiego. Partnerami belgijskimi tego wydarzenia byli członkowie zarządu przodującego w świecie Portu w Antwerpii, naukowcy z Uniwersytetu Antwerpii i Antwerp Managament School, przemysłowcy, inwestorzy oraz przedstawiciele władz prowincji Antwerpia i Flandrii.

Spotkanie odbyło się w kultowym budynku Port Hous w Antwerpii. Po stronie polskiej uczestnikami byli, przedstawiciele Ministerstwa Transportu Morskiego i Żeglugi Śródlądowej, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Prezydent Portu Gdans oraz naukowcy uczelni łódzkich, przedstawiciele placówek dyplomatycznych oraz Przedstawicielstwa RP w UE.

Podobnie jak w roku poprzednim, projekt ten wzbudził ogromy entuzjazm i przyniósł konkretne efekty nawiązaniem kontaktów partnerskich oraz projektów inwestycyjnych. Wspaniałe prezentacje uczestników promowały Polskę z jej najwyższymi standardami przemyśle, nauce i ekonomii.

Monika Pruska, kierownik Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. Gen. Stanisława Maczka przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą w Antwerpii, Belgia

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego