Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Białoruś: Koniec roku szkolnego 2018/2019 w Polskiej Szkole Społecznej im. Króla Stefana Batorego w Grodnie

Zakończenie roku szkolnego w Polskiej Szkole Społecznej im. Króla Stefana Batorego przy Związku Polaków na Białorusi w Grodnie ze względu na ponad 500 uczniów, odbyło się w dwóch częściach.

W piątek, 24 maja naukę zakończyli najstarsi uczniowie: z klas 10 oraz 92 maturzystów z kl. 11. W uroczystości wzięli udział goście: konsul RP Andrzej Raczkowski i prezes ZPB Andżelika Borys oraz rodzice absolwentów „Batorówki”. Wszyscy zabierający głos podczas apelu życzyli absolwentom powodzenia na czekających ich niebawem egzaminach oraz radosnych wakacji. Młodzież przedstawiła program artystyczny, w którym zaprezentowała swoje zdolności wokalne i aktorskie. Na zakończenie każdy absolwent otrzymał upominek i świadectwo ukończenia szkoły – niektórzy z wyróżnieniem.

Uczniowie klas od 2 do 9 po raz ostatni w tym roku szkolnym przybyli do szkoły w sobotę, 25 maja przed południem. Wśród gości był konsul generalny RP w Grodnie Jarosław Książek z małżonką Elżbietą. Podczas apelu uczniowie tradycyjnie zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny. „Macie wspaniałych wymagających nauczycieli” – stwierdził konsul Jarosław Książek. Podziękował gronu pedagogicznemu za to, że tworzą wspaniały zespół, potrafiący nie tylko uczyć, lecz także rozwijać w uczniach różnorodne talenty. A wszystkim życzył fantastycznych wakacji.

Prezes ZPB Andżelika Borys podkreśliła, że sukcesy szkoły i jej uczniów nie byłyby możliwe bez wsparcia państwa polskiego. Za pośrednictwem Konsula dziękowała wszystkim instytucjom wspierającym nauczanie polskiego języka, kultury i historii na Białorusi. Po części oficjalnej rozdano dyplomy i świadectwa, wykonano pamiątkowe zdjęcia i zaczęły się upragnione przez wszystkich wakacje!

Małgorzata Krasowska, Anna Mieniuk, Paweł Kasprzyk, metodycy-konsultanci skierowani przez ORPEG do Grodna, Białoruś

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego