Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Waterford: jedna szkoła, dwie imprezy, trzy święta!

Z okazji Dnia Dziecka dzięki staraniom Stowarzyszenia Edukacyjnego, zawitał do naszej szkoły teatr „Kryształowa Kula, Zielone Słońce” z przedstawieniem „Pan Kuleczka”. Aktorzy musieli zaczarować najmłodszych, bo jak inaczej wytłumaczyć godzinną ciszę wśród zasłuchanej i zapatrzonej widowni. Przedstawienie wywołało burzę oklasków i „przytulasy” z lalkami z przedstawienia. Dziękujemy naszym gościom za popis gry aktorskiej i liczymy na następne przedstawienia. 

Druga impreza została przygotowana z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Panie Monika Sobczak-Gruszczyńska i Emilia Wielocha przygotowały z uczniami klas 2b i 3b przedstawienie pełne dowcipnych dialogów i świetnie zaśpiewanych piosenek. Dodatkową atrakcją była wystawa portretów Mam i Tatusiów uczniów z klas 1-3, które zainteresowani mogli spróbować odszukać. Podpisy na odwrocie były czasami niezbędną wskazówką.
Na zakończenie uroczystości wręczyliśmy nagrody za najładniejsze wiersze dla Mam i Tatusiów, a nauczyciele przeczytali je ze sceny. Najładniejsze wiersze wg nauczycieli napisali: Jakub Bochnar z klasy 1a, Julia Wojtania z klasy 3b oraz Adam Sielańczyk z klasy 1a i Tomasz Ferbes z klasy 2c. Rada Rodziców zadbała o słodkie zakończenie uroczystości częstując wszystkich uczniów „zdrowymi słodyczami”. Życzymy Wszystkim miłego Dnia Dziecka oraz Dnia Mamy i Taty!

Witold Iżycki, kierownik SPK w Waterford, Irlandia

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego