Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Kopenhaga: Majówka 2019 pod hasłem ”Kocham Cię, Polsko!”

W sobotę 25 maja br. w siedzibie szkoły polskiej w Kopenhadze odbyła się majówka 2019, zorganizowana we współpracy z gronem pedagogicznym, samorządem uczniowskim i Radą Rodziców. Gośćmi tego wydarzenia byli pani Ambasador RP w Kopenhadze Henryka Mościcka-Dendys, pani Konsul RP w Kopenhadze Doborsława Siemianowska, pan Dyrektor SPS Mogens Kristensen, przedstawiciele Kościoła św. Anny w Kopenhadze oraz środowisk polonijnych.

Uroczystego otwarcia Majówki 2019 dokonały pani Ambasador Henryka Mościcka-Dendys i pani Kierownik SPK w Kopenhadze Dorota Schrieder, życząc społeczności szkolnej wspaniałej i pouczającej zabawy.

Rywalizowano w konkursach, quizach, kalamburach z wiedzy o historii i geografii Polski. Ponadto wszyscy mogli sprawdzić znajomość ortografii pisząc okolicznościowe dyktando. Uczniowie klas I-III zaprezentowali popisy taneczne dla Mam w związku z obchodzonym w Polsce w dniu 26 maja Dniem Matki. W specjalnej edycji familiady "walczyli" ze sobą uczniowie i rodzice, sprawdzając swoją wiedzę historyczną, ale też testując własne możliwości wokalne w konkursie karaoke z piosenką „Kocham Cię, Polsko”.
Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w warsztatach malarskich, które zakończono aukcją cieszącą się ogromnym powodzeniem wśród rodziców. Wszyscy otrzymali okolicznościowe dyplomy, a dla najlepszych przygotowano wspaniałe nagrody. Pięknym podsumowaniem Majówki stały się słowa skierowane do społeczności uczniowskiej przez Pana Dyrektora SPS: ”To było wspaniale przygotowane spotkanie! Macie dobrą szkołę! ”

Dorota Schrieder, p.o. kierownika SPK w Kopenhadze, Dania

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego