Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Żytomierz: koniec roku 2018/2019 w Szkole Wiedzy o Polsce. Pożegnanie Pani Teresy Cwaliny

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Wiedzy o Polsce, odbyła się w żytomierskim Muzeum Kosmonautyki. Uczniów i rodziców powitała Pani Dyrektor Natalia Kostecka-Iszczuk, Prezes Związku Szlachty Polskiej. Następnie, po wspólnym odśpiewaniu „Roty”, wręczyła uczniom certyfikaty uczestnictwa w zajęciach szkolnych z języka polskiego i kultury polskiej. Nawiązując do miejsca spotkania, przypomniała łacińską sentencję: Per aspera ad astra "przez trudy do gwiazd" i podziękowała wszystkim za całoroczną pracę.

Pożegnano też Panią Teresę Cwalinę, nauczycielkę skierowaną do pracy szkolnej przez ORPEG, a delegacja uczniów wręczyła biało – czerwony bukiet róż. Dziękując za miłe słowa i kwiaty, Pani Teresa Cwalina przedstawiła prezentację poświęconą pracy szkoły w minionym roku. Pokaz fotografii opatrzony był również komentarzem uczniów: „Tu miejsce każdy swe dobrze zna i mnóstwo osiągnięć tu każdy ma. Każdy jest w czymś dobry, każdy coś potrafi”.

Po części oficjalnej uroczystości odbyła się jedyna w swoim rodzaju sesja fotograficzna. Pożegnalne zdjęcia robiono w kosmicznej scenerii, podkreślając w ten sposób, że ten rok był kosmiczną przygodą dla wszystkich.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem w muzealnym domu rodzinnym Siergieja Korolowa.

Teresa Cwalina, nauczyciel skierowany do pracy dydaktycznej przez ORPEG w Żytomierzu, Ukraina

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego