Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Ukraina: Piknik Rodzinny w Zdołbunowie

Piknik Rodzinny w Zdołbunowie odbył się w niedzielę 19 maja br., w sali gimnastycznej miejscowego Gimnazjum dzięki gościnności pana dyrektora - Iwana Gnatiuka. Uczestniczyli w nim uczniowie szkoły sobotnio- niedzielnej z rodzicami i dziadkami oraz osoby zaprzyjaźnione z Towarzystwem Kultury Polskiej Ziemi Zdołbunowskiej.

Goście dopisali nadspodziewanie, chociaż niedziela straszyła deszczem, który padał z nieba od wielu dni. Przyszły całe rodziny - od najstarszych po niemowlęta, a o to właśnie chodziło organizatorom.

Spotkanie prowadziła nauczycielka szkoły sobotnio- niedzielnej, wspierana przez p. Prezes, Zofię Michalewicz i dwie najstarsze uczennice Szkoły.

Rozpoczęto od wspólnego tańca, a potem rozpoczęły się gry i zabawy, na przykład ze znikającymi krzesełkami.

Dorośli i dzieci zaangażowali się bardzo w poszczególne rywalizacje i niezależnie od wieku świetnie sie bawili. Każdy zwycięzca indywidualny i zwycięskie grupy byli "dekorowani" gwiazdkami przyklejanymi na czole. Posiadacze największej ilości "trofeów" otrzymali nagrody.

Ten sam taniec, który rozpoczął spotkanie, został odtańczony na koniec zabawy. Tym razem było to już wykonanie prawie profesjonalne.

Kiedy wszyscy byli już zmęczeni, organizatorzy zaprosili na poczęstunek i herbatę.

Teraz przyszedł czas na swobodne rozmowy o spotkaniu, o szkole, o planach edukacyjnych na przyszły rok. Dla nauczycielki języka polskiego była to przede wszystkim okazja do poznania rodziców i dziadków swoich uczniów.

Organizatorzy usłyszeli wiele podziękowań z refleksją, że w Zdołbunowie brakuje takich rodzinnych, integracyjnych spotkań. Takie wypowiedzi uczestników poświadczyły, że warto organizować tego typu imprezy.

A więc do następnego spotkania!

Maria Musiał, nauczycielka skierowana przez ORPEG do Zdołbunowa, Ukraina

SAM 1967 2

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego