Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Argentyna: Dzień Matki w Wandzie

“Dzisiaj Droga Mamo masz twarz uśmiechniętą. Niech przez rok cały trwa Twoje święto”. Uczniowie Szkoły Języka i Kultury Polskiej w Wandzie świętowali 26 maja Dzień Matki. W Argentynie podobne święto obchodzone jest w trzecią niedzielę października, ale bez względu na datę wszyscy bez wyjątku, jak co roku, chcą wyrazić swą miłość, wdzięczność i szacunek swoim rodzicielkom.

Wcześniej odbyły się w szkole warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonały własnoręcznie drobne upominki dla swoich ukochanych: laurki z życzeniami i symbolem miłości oraz czerwone róże. Ponadto uczniowie, zarówno Ci młodsi, jak i starsi, przygotowali krótki program artystyczny, który przedstawili m.in. w audycji radiowej „Nasze polskie korzenie”, nadawanej w radiu Urzędu Miasta Wanda FM.

Trud jaki włożyli uczniowie w naukę tekstów opłacił się, bo Mamy były bardzo szczęśliwe i niezwykle wzruszone. Miłą niespodziankę sprawił także Luis Firka, który wyrecytował emocjonalnie wiersz „Dla Mamy”, znany jako piosenka w wykonaniu Anny German: „Gdziekolwiek zagnają mnie życia burze, wrócę na pewno, by przynieść Ci róże. By powróciło dziecinnych lat szczęście w Twoim spojrzeniu i rąk dotknięciu”. Życzymy wszystkim Mamom, aby były dumne ze swoich dzieci.

Krystyna Archutowska, nauczycielka skierowana przez ORPEG do pracy w Wandzie, Argentyna

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego