Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Waterford: Warto mieć marzenia! Dookoła Islandii z Wojciechem Ziemnickim

.. bo marzenia są po to by je spełniać, a spełnione marzenia nie mają ceny!

O swojej wyprawie rowerowej po Islandii, opowiedział nasz gość Pan Wojtek Ziemnicki. Nasi uczniowie usłyszeli, że warto mieć marzenia i starać się je zrealizować. Pomimo trudności, wybuchu wulkanu i 30 cm pyłu na drodze, mokrego śpiwora, uporczywych i gryzących meszek, zimna, wiatru i pokusy złapania autostopu, żeby wygodniej zakończyć wyprawę, warto iść konsekwentnie do celu.

Dzika Islandia przemawia do naszej wyobraźni i wzbudza ciekawość swoimi legendami oraz niesamowitymi gejzerami i wulkanami. Pan Wojtek przywiózł ze sobą mały fragment skały wulkanicznej, żeby nasi uczniowie mogli zobaczyć i dotknąć. Wszyscy uważnie śledzili opowieść podróżnika. Sporą ciekawostką dla dzieci były tzw. "domki przetrwania" rozlokowane wzdłuż drogi dookoła Islandii, w których głodni i zmarznięci podróżni mogą znaleźć jedzenie i suche ubrania.

Dziękujemy Panu Wojtkowi za wspaniałą opowieść. Dziękujemy Radzie Rodziców i pani Dominice Sikorze za zaproszenie do nas tak ciekawego gościa. Warto mieć marzenia!

Witold Iżycki, kierownik Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Dublinie z siedzibą w Waterford, Irlandia

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego