Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Żytomierz: Berdyczów i Conrad. Wyjazd dla nauczycieli języka polskiego

Pod hasłem „Żytomierskie kolokwium polonistyczno-dydaktyczne”, odbył się pierwszy wyjazd studyjny dla nauczycieli języka polskiego. Uczestnicy zastanawiali się, jak poprzez różne formy aktywizacji, przedstawiać interesująco zagadnienia kulturowe z przeszłości i powiązać je ze współczesnością. Obiektem zainteresowań był pobliski Berdyczów i postać Josepha Conrada.

Po wizycie w muzeum autora "Lorda Jima", rozmawiano o scenariuszu wystawy i jego realizacji oraz o nowoczesnej ofercie muzealnej dla zwiedzających. Zwrócono też uwagę na obecność Josepha Conrada w przestrzeni miejskiej. Zapoznano się również z propozycją Miejskiej Biblioteki Dziecięcej. Placówka ta prezentuje swoim czytelnikom i gościom wielonarodowościowy Berdyczów, tym samym zachęcając do odwiedzin Biblioteki Polskiej im. Władysława Reymonta i Muzeum Żydów Miasta Berdyczów.
W programie wyjazdu studyjnego znalazł się również spacer po miasteczku śladami dawnych jego mieszkańców i berdyczowski cmentarz żydowski. Uczestnicy otrzymali także teczkę z materiałami pomocnymi w przygotowaniu wycieczki dydaktycznej do Berdyczowa.

Teresa Cwalina, nauczycielka skierowana do pracy dydaktycznej przez ORPEG w Żytomierzu, Ukraina

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego