Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Cavan: spotkanie z pisarką Katarzyną Majgier

W dniach od 11 do 12 maja w SPK w Cavan odbyły się spotkania autorskie z autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych Katarzyną Majgier. Pisarka jest laureatką prestiżowej nagrody im. Kornela Makuszyńskiego oraz wyróżnień w konkursie im. Astrid Lindgren.

Katarzyna Majgier jest znana młodym i starszym czytelnikom m.in. dzięki powieściom takim jak: "Trzynastka na karku", "Marzycielki", "Po co mi chłopak?" czy "Kuchennymi drzwiami: Światło i cień".

20190511 123936

Do spotkania z pisarką szkoła przygotowywała się od kilku miesięcy. Dwa spotkania w sobotę i kolejne dwa w niedzielę, zorganizowano w klimatycznej bibliotece w Kilmore Diocesan Pastoral Centre. Uczniowie przywitali gościa wielkimi brawami. W udekorowanej pracami konkursowymi bibliotece autorka barwnie i dowcipnie opowiadała o swojej twórczości. Spotkanie rozpoczęło się od projekcji krótkiego filmiku będącego prezentacją książki „Niedokończony eliksir nieśmiertelności” przygotowanego przez Fundację „Cała Polska Czyta Dzieciom w ramach IV. Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren. W kolejnej części spotkania uczniowie zadawali pisarce wiele pytań np. ile napisała książek?, Kiedy zaczęła pisać i czy lubi to robić?

W czasie spotkania rozstrzygnięto również biblioteczny konkurs plastyczno-literacki „Czy lubimy się bać”. W konkursie brali udział uczniowie z klas 1-8 SP i 3 Gimnazjum. Nagrody za konkurs ufundowane zostały przez Polską Ambasadę w Dublinie w ramach projektu „Czy lubimy się bać”?. W podziękowaniu gościowi za mile spędzony czas, pisarka otrzymała drobne upominki z logo szkoły. Na końcu spotkania każdy uczeń mógł otrzymać autograf autorki.

Spotkanie z panią Katarzyną Majgier było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i dobrą zabawą.

Agnieszka Adamska, kierownik SPK w Cavan, Irlandia

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego