Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Połtawa/Wiedeń: sukcesy uczniów w konkursach "Być Polakiem", "Stanisław Moniuszko..." oraz "Przywrócić Głos Niezłomnym"

Być Polakiem 2019 poltawa

Chcielibyśmy poinformować, że uczeń Denis Sawicki (Połtawa) otrzymał wyróżnienie w X edycji Konkursu "Być Polakiem" Fundacji "Świat na Tak". W module A, w grupie III są tylko dwa wyróżnienia dla Ukrainy, nasze i dla Melitopola / Zaporoże.

Oprócz tego w III Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Stanisław Moniuszko – Polski Patriota” wyróżnienie w kategorii wiekowej 4-7 lat otrzymała Laura Wyzińska z klasy 1 a.

W ogólnopolskim i międzynarodowym Konkursie Historycznym "Przywrócić Głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii", pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy, laureatami za pracę plastyczną o gen. pil. Stanisławie Skalskim zostali: Kobiałka Julia z klasy VI c, Wawrzyńska Antonina z III gimnazjum. Natomiast wyróżnienia otrzymali: Blicharz Nikoletta z IV c, Królicki Olivier z VI c, Wyzińska Laura z I a, Wyziński Filip z III b.

W IV Międzynarodowym Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych nagrody przyznano: Filip Wyziński zajął 3 miejsce w kategorii SP kl. 0 - 3 - praca plastyczna, Natalia Zając zdobyła wyróżnienie w kategorii szkoły ponadgimnazjalne - plakat, Maksymilian Skrzypek zdobył wyróżnienie w kategorii szkołyponadgimnazjalne - film. Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Hanna Kaczmarczyk, kierownik Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu, Austria
Jolanta Domek-Tobolska, nauczycielka skierowana do pracy dydaktycznej przez ORPEG w Połtawie, Ukraina

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego