Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Święto Jedności Narodu Kazachstanu w Tajynszy

Na początku maja w Tajynszy wszyscy radośnie obchodzili dzień Jedności Narodu Kazachstanu. Całość wydarzenia upłynęła w duchu przyjaźni współistnienia pod jednym niebem Kazachstanu wielu narodów. Warto wspomnieć, że w skład wielokulturowego Kazachstanu wchodzi około 130 nacji.

Na polskim stole podczas tych dni pojawiły się kulinaria wielkanocne. Goście byli zachwyceni. Podziwiali obfitość i smak potraw, a także wygląd stołu. Wszystkim smakowały znakomite potrawy, a były to: biały barszcz, mazurki, serniki, makowce babki, pierniki. Był również tradycyjnie duży tort - symbol jedności narodu Kazachstanu, zrobiony przez panią Ludmiłę Gej z Podolskiego.

Nad logistyką wydarzenia czuwał pan Anatol Piaskorski. Wszystko było świetnie zorganizowane. Nasz stół zajął pierwsze miejsce w konkursie! Był najładniej udekorowany! Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę "Jak długo na Wawelu..." i tańczyliśmy poloneza. Wszędzie były jurty, muzealne przedmioty, doskonałe kulinaria, muzyka, tańce, śpiew...

Organizacja naszego świetnego pokazu polskiej kultury rozkłada się nie tylko na Tajynszę, ale także na Jasną Polanę. Pan Władysław Galicki zadbał o miejsce naszej wspólnej prezentacji, czyli wszelką scenografię sceniczną w sensie techniczno - przedmiotowym. Od kilku lat pracujemy wspólnie i jesteśmy z tej współpracy zadowoleni. A miejscowa prasa uwieczniła nas w sprawozdaniu i fotografii z uroczystości.

Elżbieta Konik, nauczycielka skierowana za granicę przez ORPEG w Tajynszy, Kazachstan

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego