Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Złoczów: uroczystości z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Towarzystwie Kultury Polskiej Ziemi Złoczowskiej

W Złoczowie na Ukrainie odbyły się uroczystości związane z 228. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęły się mszą w intencji Ojczyzny, w kościele Wniebowzięcia NMP. Dalszy ciąg obchodów miał miejsce w Domu Polskim.

W uroczystości wzięli udział zarówno członkowie Towarzystwa, jak i uczniowie sobotniej szkoły wraz z rodzicami oraz zaproszeni goście, na czele z konsulem RP we Lwowie Rafałem Kocutem i księdzem Grzegorzem Kidą, pracujacym w tutejszej parafii.

Akademię zainaugurowało przemówienie pani Mari Wołyniec, v-ce prezes miejscowego towarzystwa, która w skrócie przybliżyła znaczenie obchodzonej uroczystości. Dzieci uczęszczające do polskiej sobotniej szkoły zaprezentowały inscenizację słowno-muzyczną poświęconą 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Całość uroczystości uświetnił występ chórów działających przy towarzystwie pod kierunkiem pani Luby Muryn.

Bożena Majewska, nauczycielka skierowana za granicę przez ORPEG w Złoczowie, Ukraina 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego