Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Toronto: projekt edukacyjny "Dzieje Polski opowiedziane obrazem"

Klasa VIII SP wraz z autorką projektu i wychowawczynią panią Agnieszką Leplą, zaprezentowała projekt edukacyjny pod tytułem: „Dzieje Polski opowiedziane obrazem”. Projekt ten został zrealizowany w ramach programu MEN, „Godność, Wolność, Niepodległość”. Otrzymane fundusze na działania w ramach tego projektu pozwoliły na przygotowanie prac oraz stworzenie wystawy, którą można było podziwiać podczas prezentacji.

Uczniowie przygotowując się do projektu, poszukiwali różnych informacji na temat wybranego obrazu historycznego, a skupili się przede wszystkim na ukazanych wydarzeniach i postaciach historycznych. Podczas prezentacji przedstawione i omówione zostały dzieła wybitnych polskich malarzy historycznych, m.in. Jana Matejki, Artura Grottgera i Wojciecha Kossaka.

Celem tego projektu jest rozwijanie zainteresowań polskim malarstwem historycznym, rozbudzanie wrażliwości uczniów na piękno dzieł sztuki, a także kształtowanie odpowiedniej postawy w odbiorze dzieła malarskiego. Wystawa zgromadzonych prac była udostępniona dla całej społeczności szkolnej, w sobotę 4 maja br. w szkolnym holu. Ponadto zdjęcia obrazów trafią do biblioteki szkolnej i będą stanowić pomoc dydaktyczną dla nauczycieli.

Sylwia Krupa, Kierownik SPK Toronto, Kanada

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego