Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Comblain-la-Tour: I Zjazd Młodzieży Polonijnej w Belgii

W dniach 26 - 28 kwietnia br. w Domu Polskim “Millennium” w Comblain-la-Tour na południu Belgii, odbył się I Zjazd Młodzieży Polonijnej. Hasłem przewodnim spotkania było: „Jesteśmy, żyjemy, tworzymy".

W gronie uczestników spotkania polskiej młodzieży w Belgii, oczywiście nie zabrakło naszych najbardziej aktywnych uczniów z Antwerpii.

W programie spotkania znalazły się m.in.: wspólne ognisko na rozpoczęcie, zabawy integracyjne, występy artystyczne młodych Polaków, koncert zespołu muzycznego z Antwerpii oraz msza św. na zakończenie spotkania. Prowadzono także w trakcie I Zjazdu ciekawe dyskusje i debaty w gronie rówieśników oraz osób zaproszonych ze świata polityki i dyplomacji.

Dziękujemy naszemu wspaniałemu partnerowi tj. Polskiej Macierzy Szkolnej w Belgii, za zaproszenie na pierwsze młodzieżowe spotkanie polonijne, a także Ambasadzie RP w Królestwie Belgii i p. Barbarze Wojdzie, a także p. Agnieszce Paciorek – wicekonsul, oraz ks. Damianowi Kopyto OMI – koordynatorowi duszpasterstwa polskiego w Belgii.

Monika Pruska, Kierownik SPK Antwerpia, Belgia

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego