Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Tunis: majowe święta - Piękna nasza Polska cała!

W ubiegłą sobotę cała nasza społeczność szkolna zebrała się, aby wspólnie świętować majówkę! Uroczyste spotkanie zostało zrealizowane w ramach Projektu "100 lat Niepodległej Polski”.

Po wprowadzeniu w tematykę majowych świat uczniowie, rodzice oraz przyjaciele polskiej szkoły w serdecznej, rodzinnej atmosferze wspólnie podejmowali kolejne wyzwania. Imprezę rozpoczął wyczekiwany przez wszystkich pokaz mody inspirowany polskimi strojami ludowymi. Z wielka gracją zarówno młodsi jak i starsi uczniowie prezentowali przygotowane stylizacje, i po występie zebrali ogromne brawa.

Kolejnych emocji dostarczył „Test wiedzy o Polsce”, do którego stanęły drużyny rodzinne. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich był fakt, że nasi uczniowie całkiem dobrze poradzili sobie z wiedzą o Polsce. W sporadycznych przypadkach, prosili o pomoc swojej Mamy.

W głównym holu, można było oglądać wystawę prezentujące polskie stroje ludowe. Poczęstunek przygotowany przez rodziców, stanowiły dania kuchni regionalnej. Z kuchni roznosił się zapach polskiego chleba na zakwasie, częstowano pyrami z gzikiem i szagówkami. Przy okazji nasze Mamy z sentymentem opowiadały o zapamiętanych smakach dzieciństwa, a dzieci słuchając z przejęciem poznawały ciekawostki tradycyjnej polskiej kuchni. Kulminacyjnym punktem programu były warsztaty malarskie pt. „Piękna nasza Polska cala”. Pod troskliwym okiem malarki Pani Krysi, zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy warsztatów mieli możliwość całą miłość do naszej ojczyzny Polski, przelać na płótno prawdziwe dzieła sztuki.

Lidia Ghodhbani, Kierownik SPK w Tunisie

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego