Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Sztokholm: msza w intencji Ojczyzny oraz ofiar zbrodni katyńskiej

W kościele św. Jana w Sztokholmie, w kwietniu nasza szkoła wzięła udział we mszy św., która odprawiona została w intencji Ojczyzny oraz ofiar zbrodni katyńskiej. Na mszy św. obecni byli przedstawiciele Ambasady RP i Konsulatu w Sztokholmie, Polski Komitet Pomocy w Szwecji oraz inne organizacje polonijne oraz zuchy i harcerze z Niezależnego Hufca Harcerstwa Polskiego „LS- Kaszuby”.

Naszą szkołę reprezentowała Szkolna Drużyna Sztandarowa, nauczyciele, uczniowie i rodzice. Uczeń klasy 8. Kuba Marusarz pięknie recytował podczas uroczytości wiersz Zbigniewa Herberta pt. „Guziki”. Po eucharystii razem z innymi organizacjami polonijnymi złożyliśmy kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim.

Małgorzata Malon, p.o.kierownik SPK im. Katarzyny Jagiellonki przy Ambasadzie RP w Sztokholmie, Szwecja

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego