Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Warszawa: egzamin maturalny 2019 coraz bliżej

Matura 2019 zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Ośrodku Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą są już w pełnej gotowości. Ostatnie dni przed egzaminami maturalnymi spędzą na odpoczynku, zwiedzaniu Warszawy i jej okolic, ale również na bliższym poznaniu swoich kolegów, których do tej pory widzieli tylko podczas lekcji przez internet. Do tegorocznych egzaminów maturalnych przystąpi 35 uczniów kształcenia na odległość. Przyjechali z Wielkiej Brytanii, Holandii, Indii, Norwegii, Niemiec, Francji, Włoch, Danii, Rosji, Grecji oraz Tajlandii.

Każdy maturzysta ma obowiązek przystąpić do czterech egzaminów pisemnych i dwóch egzaminów ustnych. Pisemne to język polski, matematyka, język obcy nowożytny na poziomie podstawowym i wybrany przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym. Ustne to język polski i język obcy nowożytny, które można zdawać na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

Rozpoczynamy pisemnym egzaminem maturalnym w dniu 6 maja (poniedziałek) z języka polskiego na poziomie podstawowym. Egzamin z matematyki odbędzie się 7 maja (wtorek), natomiast z języka obcego dzień później - 8 maja (środa). Pozostałe daty egzaminów oraz konkretne godziny ich przeprowadzenia zależą od wyboru przedmiotu.

Trzymamy kciuki i życzymy połamania piór!

Agnieszka Koterla, Wicedyrektor ORPEG

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego