Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

USA: „Środowisko ponad wszystko” – Międzynarodowy Dzień Ziemi 2019 w SPK w Nowym Jorku

Międzynarodowy Dzień Ziemi to szereg akcji promujących postawy ekologiczne w społeczeństwie organizowanych co roku w miesiącu kwietniu. Data 22 kwietnia w 2009 roku została ogłoszona przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Pierwsze obchody tego Dnia odbyły się rok później w 2010.

Samorząd Uczniowski Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Nowym Jorku postanowił przeprowadzić akcję i spopularyzować wśród uczniów tematykę ochrony środowiska naturalnego z okazji Dnia Ziemi. Każda klasa wylosowała jeden z polskich parków narodowych, o którym następnie musiała przygotować prezentację w formie plakatu.

W sobotę 13 kwietnia prace zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej na specjalnie przygotowanej wystawie w budynku szkoły. Tegoroczne hasło naszych prezentacji brzmiało: "Środowisko ponad wszystko" i ściśle wiązało się z hasłem tegorocznej edycji Międzynarodowego Dnia Ziemi - "Chrońmy gatunki".

Ogromnym darem naszej planety są miliony gatunków, z których wiele wymiera, ponieważ następuje globalne zniszczenie populacji roślin oraz dzikiej fauny i flory. Miejscami, gdzie nasze dzieci i młodzież mogą jeszcze ciągle zobaczyć piękno przyrody są właśnie parki narodowe.

Dziesięć klas (oddziałów) nowojorskiego SPK, przepięknie przygotowało się do tematu oraz w atrakcyjny sposób zaprezentowało piękno dziesięciu parków narodowych w Polsce.

Teraz uczniowie będą wiedzieli, gdzie pojechać i co pięknego zobaczyć będąc na wakacjach w Polsce, ale przede wszystkim będą też wiedzieli, jak cenne jest nasze środowisko naturalne. Chrońmy je ponad wszystko, bo warto!

Elżbieta Serdak, Kierownik SPK w Nowym Jorku, USA

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego