Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Czkałowo: dary Misji Kazachstan 2019, czyli pomoc dla dzieci z polskich rodzin

W ostatni weekend marca br. przyjechali do nas goście z Polski, którzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy i wyprawę pod hasłem: "Misja Kazachstan 2019 - pomoc dla dzieci z polskich rodzin". Warto dodać, że istnieje pod takim tytułem strona na Facebooku.

Nasi wspaniali rodacy, przywieźli nam dużo różnych prezentów m.in.: telewizor, laptopy, notebooki, czytniki, plecaki a nawet stroje sportowe dla grających w piłkę nożną. Sami przyznali, że chcą zrobić coś dobrego dla potrzebujących na obczyźnie. Zorganizowali także zbiórkę pieniedzy, która wciąż trwa i będzie przeznaczona na remont Domu Kultury Polskiej.

Ze swej strony postaraliśmy się serdecznie przyjąć gości "po staropolsku", przy uginającym się stole, na którym królowały biszparmag, warieniki i dyruny. Najmłodsi ze świetlicy przygotowali wielkanocne kartki świąteczne, a starsze dzieci, czyli nasz zespół "Słoneczniki" odtańczyły krakowiaka i taniec kazachski. W dowód wdzięcznosci na koniec spotkania dzieci recytowały pięknie wiersze po polsku. Naszym gościom spodobało się lokalne muzeum, gdzie spotkali się z młodzieżą i dorosłymi uczniami. Byli pod wrażeniem naszej gościcnności, pracy i serdeczności czkałowian.

Teresa Hantke, Nauczycielka skierowana za granicę przez ORPEG, Czkałowo, Kazachstan

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego