Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Relacja z pobytu w Warszawie marzec 2019 (Czkałowo, Kazachstan)

Z pewnym opóźnieniem wysyłam zdjęcia z naszego pobytu w Warszawie, ale wróciłyśmy do Czkałowa dopiero 30 marca, a ja od razu wpadłam w wir pracy. W sumie nasza wyprawa trwała 9 dni.

Nasza etiuda zajęła 7. miejsce w Konkursie "Patria Nostra", więc jako najlepsza drużyna ze Wschodu dziewczynki wygrały wakacyjną wycieczkę do Polski, ufundowaną przez Wspólnotę Polską dla dwóch zespołów z krajów byłego Związku Sowieckiego, które zajęły najwyższe miejsca w każdej z czterech edycji Konkursu Historycznego "Patria Nostra". Program pobytu obejmował zwiedzanie Warszawy, galę finałową i udział w programie TV Polonia.

Przez 2 dni razem z drużynami z Litwy, Białorusi i Ukrainy zwiedzałyśmy Stare Miasto, Zamek Królewski, Łazienki i Muzeum Powstania Warszawskiego, a potem we własnym zakresie, bo fundacja Patria Nostra przedłużyła nam pobyt o 2 dni - pojechałyśmy jeszcze do Wilanowa, Centrum Nauki "Kopernik" i warszawskie ZOO, a także odwiedziłyśmy studio radiowej Trójki.

Dziewczynki były zachwycone Warszawą, podobało im się wszystko, ale największą przyjemność sprawiły im eksperymenty naukowe w Centrum "Kopernik". Niewątpliwie udział w konkursie i wycieczka były cennym doświadczeniem, otwierającym czkałowiankom okno na świat. Po powrocie do Kazachstanu prezentujemy nasze przeżycia dzieciom i dorosłym. Truizmem byłoby tu powiedzenie, że budzi to dumę i wzmacnia wieź z Polską.

Teresa Hantke, Nauczycielka skierowana za granicę przez ORPEG Czkałowie, Kazachstan

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego