Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Kolonia: msza św w dzień patronki błogosławionej Królowej Polski Rychezy

17 marca br. w rocznicę śmierci patronki naszej szkoły, w Katedrze Kolońskiej została odprawiona Msza Św. ku czci błogosławionej Rychezy Królowej Polski. Eucharystii przewodniczył ks. arcybiskup Andrzej Dzięga.
Udział w uroczystej eucharystii wzięli: Konsul Generalny RP w Kolonii Pan Jakub Wawrzyniak, Senator RP - Pan Robert Gaweł i poseł na Sejm RP - Pan Piotr Pyzik, przedstawiciele Wojska Polskiego na czele z generałem - Panem Sławomirem Żukowskim, Kierownik SPK w Kolonii Pani Jolanta Pulińska-Meryng wraz z gronem pedagogicznym, uczniami i rodzicami.

Z dużą pieczołowitością przygotowywana została oprawa liturgiczna oraz muzyczna. Od siedmiu lat transmitowana jest również msza św. przez lokalną telewizję TV Pepe.  Skierowane zostały podziękowania dla wszystkich, którzy uświetnili to polonijne wydarzenie. Każdego roku spotykają się licznie rodacy z całego okręgu konsularnego Nadrenia Północna – Westfalia. Obecność Polonii to znak tożsamości, wiary, a także podkreślenie bycia ważną częścią chrześcijańskiej Europy, której przedstawicielką była światła i postępowa królowa Rycheza.

Urszula Szypułka, Kolonia 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego