Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Lyon: wizyta pisarki i ilustratorki książek dla dzieci

W sobotę 23 marca 2019r. w Szkolnym Punkcie Konsulatacyjnym przy Konsulacie Generalnym RP w Lyonie gościła wspaniała pisarka i ilustratorka książek dla dzieci - Pani Eliza Piotrowska.

Była to doskonała okazja do rozmowy z autorką, poproszenie o autograf czy zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Pisarka zaprezentowała uczniom stworzoną przez siebie, przepełnioną humorem, dowcipem i życiową prawdą - serię książek o zwariowanej cioci Jadzi i jej małej bratanicy. Opowiedziała także o początkach swojej przygody z pisarstwem. Podkreśliła, że talentu pisania można się nauczyć, mając oczy i uszy szeroko otwarte oraz posiadając tę szczególną wrażliwość, która pozwala dostrzec rzeczy naprawdę ważne.

W czasie warsztów uczniowie tworzyli kartki pocztowe z wybranych przez siebie miast: Rio, Rzymu, Krakowa, Lyonu wykorzystując własną wyobraźnię, wrażliwość oraz porady autorki. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali pamiątkowe autografy z dedykacją i rysunkiem. Tego samego dnia pisarka gościła również w Społecznym Przedszkolu Polskim a w piątek 22 marca w Sekcji Polskiej Szkoły Międzynarodowej CSI w Lyonie. Wszystkie te wspaniałe spotkania niewatpliwie staną się dla wielu młodych czytelników motywacją do sięgnięcia po literaturę pełną ciepła, humoru i pozytywnych wartości.

Elżbieta Blachas, Kierownik SPK w Lyonie, Francja

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego