Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Warszawa: Bruksela w stolicy

Polska młodzież mieszkająca za granicą odwiedza swoje rodziny w kraju, ale nie zawsze wszyscy mają okazję, by poznać naszą stolicę. Dlatego też uczniowie SPK z Brukseli, kl. 3 gimnazjum wraz z nauczycielem wiedzy o Polsce, p. Grzegorzem Zdankiem, oraz rodzicami udali się w dniach 15–17 marca na weekendową wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Wyjazd był bardzo intensywny, a jednocześnie zajmujący dla młodych, zainteresowanych historią osób.  

W sobotę gimnazjaliści zwiedzili Muzeum Katyńskie i odwiedzili Cmentarz na Powązkach. Następnie oglądali spektakl w Teatrze Kwadrat pt. „Wrócę przed północą”, a wieczorem znaleźli jeszcze czas, by pospacerować z przewodnikiem uroczymi uliczkami Starego Miasta. Niedziela rozpoczęła się od zwiedzania Grobu Nieznanego Żołnierza, po czym uczniowie udali się do Zamku Królewskiego.

Dzień zakończyli zwiedzaniem Muzeum Powstania Warszawskiego. Mimo że pobyt w stolicy był krótki, na pewno na długo pozostanie w pamięci gimnazjalistów, którzy wiele się w tym czasie dowiedzieli, a do Brukseli wrócili absolutnie zachwyceni tym pięknym miastem.

Halina Szołtysik, Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Jana Pawła II przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą przy Polskiej Misji Katolickiej

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego