Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Argentyna: wizyta naukowców z Polski

22 marca 2019 roku gościliśmy w Szkole Języka i Kultury Polskiej w Wandzie (Argentyna) znakomite naukowe autorytety z Politechniki Białostockiej: Pana dziekana Wydziału Leśnego prof. Sławomira Bakiera, prodziekan dr Ewę Zaporę oraz dr Marka Wołkowyckiego.

Goście zostali powitani serdecznie przez prezesa Stowarzyszenia Argentyńsko - Polskiego „Wanda”- Roque Yaculowskiego i członkowie, dyrektora Muzeum Imigrantów - Kazimierza Sawickiego oraz nauczycielkę języka polskiego.
Profesor Sławomir Bakier pozostawił w szkole na pamiątkę list, w którym wyraził szacunek dla pionierskich czynów naszych rodaków, za ich ogromny trud włożony w rozwój miasta Wandy i Lanusse w Argentynie. Dzisiaj życie polonijne w Argentynie jest bardzo aktywne. Związek Polaków zrzesza 34 organizacje polonijne z całego kraju.

Wizyta, która została uwieczniona na wielu zdjęciach, upłynęła w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Oprócz prowadzonych rozmów na różne tematy, wszyscy chwalili także walory smakowe piernika, przygotowanego specjalnie na cześć gości przez Wandę Orzeł, córkę pionierów Polaków.

Krystyna Archutowska, Nauczyciel skierowany za granicę przez ORPEG, Wanda, Argentyna

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego