Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Rosja: pożegnanie zimy w Wierszynie

21 marca 2019 roku Wierszynę odwiedzili goście z Polski: poseł na sejm RP, pan Jan Dziedziczak - członek Komisji Łączności z Polakami za Granicą, pan Wojciech Bednarek - II sekretarz Ambasady RP w Moskwie, pan Krzysztof Świderek, Konsul Generalny RP w Irkucku, grupa turystów z Polski i USA.

Goście swoją wizytę rozpoczęli spotkaniem w szkole, uczestnicząc w lekcji języka polskiego. Następnie udali się do kościoła i na miejscowy cmentarz, gdzie złożyli kwiaty. Później spotkali się w klubie z mieszkańcami Wierszyny, aby wspólnie pożegnać zimę, która na Syberii jest długa i surowa.

Na uroczystości obecne były pani Eugenia Bodanowa, dyrektor MBOU „Dundajskiej SOSZ”, pani Natalia Szliapina, dyrektor MBOU „Wierszynińskiej NSz-DS” oraz głowa administracji MO Szarałdaj – pan Dmitrij Ilicz.
Uczniowie przygotowali na tę okoliczność przedstawienie. Po uroczystym przedstawieniu i przywitaniu Wiosny, wystąpił miejscowy zespół folklorystyczny „Jarząbek”. Na koniec był czas na wspólną rozmowę przy tradycyjnym polskim daniu bigosie, ugotowanym w ramach cyklicznych spotkań „Polskie smaki”.

Henryka Jachimowicz, Nauczyciel skierowany za granicę przez ORPEG w Wierszynie, Rosja

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego