Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Ateny: powitanie wiosny

Uczniowie klas I – III nauczania uzupełniającego uroczyście pożegnali zimę i powitali wiosnę. Podczas wiosennych spotkań nastąpiło odczytanie listu "Pani Wiosny do dzieci", a potem każda klasa prezentowała swój mały program tematyczny. Wszyscy ochoczo pracowali pod kierunkiem nauczycieli: p. Elżbiety Puły, p. Lucyny Targońskiej oraz p. Małgorzaty Purgat.

Dzieci recytowały wiersze o wiośnie, przypomniały polskie tradycje związane z powitaniem wiosny w różnych rejonach Polski. Było też przedstawienie pt. ,,Witamy Wiosnę’’- dzieci przebrane za bociana, żabki, zajączki, srokę, konika polnego, kosa, panią Wiosnę odegrały swoje role.

Nie zabrakło też zagadek i zabaw na przykład ,,Prawda czy Fałsz’’ o zwiastunach wiosny. Uczniowie zaprezentowali swoje prace plastyczne ,,Moja Marzanna’’ jak również kukiełki zrobione z włóczki.

Kulminacyjnym punktem imprezy było topienie słomianej kukły- Marzanny. Zrobiliśmy to w wanience z wodą, która symbolizowała rzekę. W tym momencie wszyscy zgromadzeni wołali: ,,Uciekaj zimo nie chcemy Cię już. Uciekaj zimo za rok do nas wróć’’.

Na zakończenie został wyeksponowany „Gaik"- u nas gałązka, z kolorowymi wstążeczkami, jako symbol powitania wiosny. W dobrych humorach i zapewne zainteresowani zmianami zachodzącymi w przyrodzie, uczniowie rozeszli się do swoich klas.

Marzanna Geisler, Dyrektor Zespółu Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach, Grecja

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego