Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Chicago: warsztaty historyczne z IPN

Dnia 15 marca, uczniowie Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. 7 Eskadry Kościuszkowskiej w Chicago, mieli okazję uczestniczyć w warsztatach historycznych przeprowadzonych w naszej szkole przez dr Łukasza Lubicza-Łapińskiego, edukatora Instytutu Pamięci Narodowej z Białegostoku. 

Temat zajęć dotyczył problemu scalania granic po odzyskaniu niepodległości przez państwo Polskie w 1918 roku oraz różnych osiągnięć II Rzeczypospolitej.
Po wysłuchaniu pasjonującego wykładu, popartego materiałem filmowym i slajdami, podzieleni na grupy uczniowie uczestniczyli w grach edukacyjnych opracowanych przez Instytut Pamięci Narodowej.
Serdecznie dziękujemy panu dr Łukaszowi Lubiczowi-Łapińskiemu oraz "Przystankowi Historia" działającemu przy Zrzeszeniu Nauczycieli Polskich, za umożliwienie naszym uczniom i nauczycielom uczestnictwa w tych arcyciekawych zajęciach.

mgr Anna Ożóg, Chicago, USA

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego