Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Wiedeń: Dzień Pamięci Niezłomnych

Uczniowie Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Wiedniu aktywnie włączyli się w obchody Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". 

Aby lepiej poznać dla wielu jeszcze niezrozumiałych wydarzeń z dziejów Polski, zorganizowaliśmy m.in. gry historyczne na terenie naszej szkoły i jej okolicy. Na drzewach zamieszczono krótkie biogramy m.in. sanitariuszki Danuty Siedzikówny, rotmistrza Witolda Pileckiego i podpułkownika Zygmunta Szendzielarza. Uczniowie starali się zapamiętać jak najwięcej faktów, a następnie w formie quizu sprawdzali swoją wiedzę dotyczącą wyżej wymienionych postaci Niezłomnych. Przygotowali oni także plakaty "Żołnierzy Wyklętych", które stanowiły część gazetki informacyjnej dla licznie odwiedzających nas rodziców i gości. Starsze klasy wystąpiły w przedstawieniu, na podstawie tekstów źródłowych i poetyckich, przedstawiające scenę przesłuchania.

 Uczniowie wzięli również udział w Biegu Tropem Wilczym. Wszystkie te działania przybliżyły nam temat "Żołnierzy Wyklętych" i przyczyniły się do pogłębienia więzi w naszej wiedeńskiej społeczności.


Hanna Kaczmarczyk, Kierownik Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu, Austria

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego