Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Toronto: delegacje uczelni wyższych z Polski

W sobotę 2 marca 2019 roku przedstawiciele polskich uczelni w tym, Uniwersytetów Medycznych z Warszawy, Łodzi, Wrocławia oraz Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia, kolejny raz gościli w SPK Toronto. Razem z przedstawicielami uczelni przyjechali delegaci Konsulatu Generalnego RP w Toronto, na czele z p. konsulem Andrzejem Szydło oraz p. Natalią Łabuz. Przedstawiciele polskich uczelni przybyli do Kanady na zaproszenie Konsulatu Generalnego RP w Toronto, gdzie co roku biorą udział w największych targach edukacyjnych w Kanadzie pod nazwą Study and Go Abroad  w Toronto.

Gości powitała pani Sylwia Krupa, kierownik SPK Toronto. Następnie pan konsul Andrzej Szydło, przybliżył młodzieży zalety studiowania za granicą. W kolejnej części spotkania każda z uczelni przedstawiła swój program, oferowane kierunki oraz zasady rekrutacji. Goście odpowiadali na dodatkowe pytania młodzieży. Każdy uczeń mógł również indywidualanie porozmawiać z przedstawicielami uczelni.

Co roku absolwenci SPK Toronto wybierają studia w Polsce. Warto dodać, że uczniowie kończący SPK Toronto mają zaliczony kurs języka polskiego, kiedy wybierają studia w języku polskim. Największą popularnością wśród młodych cieszą się kierunki: medyczne, biznesowe, artystyczne, politologiczne, a także różnorodne filologie. Ze względu na wysoką jakość oferowaną edukacji i stosunkowo niewielkie koszty utrzymania Polska jest bardzo atrakcyjnym wyborem, nie tylko dla licznej kanadyjskiej Polonii, ale również dla wielu obcokrajowców.

Sylwia Krupa, Kierownik SPK w Toronto, Kanada

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego