Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Włochy: Pierwsza studniówka

W piątek 1 marca 2019 r. w Ambasadzie RP w Rzymie odbyła się pierwsza w historii Szkół Polskich w Rzymie i w Ostii studniówka dla uczniów trzecich klas liceum. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym polonezem, który wzbudził wiele emocji, szczególnie wśród rodziców. Przyszłych Maturzystów przywitał chargé d'affaires a.i. p. Szymon Wojtasik oraz kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Rzymie, p. Agata Ibek- Wojtasik. Podziękowania i życzenia tegorocznym maturzystom złożyły: p. Danuta Stryjak i p. Marta Czajczyńska.

Pani Konsul wręczyła wszystkim uczniom pamiątkowe długopisy z nadrukiem „Matura, Rzym 2019”. Rodzice również przygotowali niespodziankę dla swoich dzieci i wspólnie odśpiewali fragment piosenki Maryli Rodowicz „Niech żyje bal”...

Eleganckie stroje nadały całej uroczystości szczególnego uroku i dostojeństwa. Młodzież na swoim pierwszym „dorosłym” balu prezentowała się przepięknie. Polonez przygotowany pod kierunkiem p. Aleksandry Pulcer, stażystki w Szkoły Polskiej w Rzymie, wzbudził wielki entuzjazm publiczności. Część oficjalną zakończył ogromny tort ufundowany przez Rodziców.

Bardzo dziękujemy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie oraz Rodzicom za wieczór, który już na zawsze zostanie w naszej pamięci.
Razem z pracownikami Ambasady RP w Rzymie mamy nadzieję, że abiturienci włączą się aktywnie w pracę na rzecz Polonii włoskiej oraz w prace promujące Polskę.

Danuta Stryjak, Kierownik Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Rzymie
Marta Czajczyńska, Kierownik Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Rzymie z siedzibą w Ostii

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego