Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Irlandia: Konkurs na temat "Żołnierzy Wyklętych"

Waterford: Wszyscy nasi uczniowie wzięli udział w VI Konkursie Historycznym o "Niezłomnych". Uczniowie klas czwartych i piątych rywalizowali w konkursie przygotowanym przez p. Gabrielę Stachowicz-Koper. Test bazował na fragmencie książki „Rycerze lasu”. Pytania nie należały do najłatwiejszych, bo "im dalej w las, tym trudniej". Uczniowie klas najstarszych rozegrali grę edukacyjną przygotowaną przez p. Roberta Mikołajczyka. W różnych salach trzeba było rozwiązać przygotowane zadania, żeby móc przejść do finału.

Bohaterem naszej gry była sanitariuszka 5 Brygady Wileńskiej AK „Inka” – Danuta Siedzikówna. Należało odgadnąć jej imię na podstawie niekompletnego życiorysu, ułożyć prawidłowo puzzle ze zdjęć z ”Inką” oraz prawidłowo skompletować apteczkę sanitariuszki. Finał rozegrał się na scenie w auli, na której poszczególne drużyny odegrały zainscenizowane sceny z życia naszej Bohaterki. Najszybciej wszystkie zadania rozwiązała klasa 6.
Pełna zaangażowania scena odegrana przez uczniów z klasy 6 przypieczętowała jej zwycięstwo w całym konkursie. Miejsce drugie przypadło klasie 7 natomiast trzecie zajęła klasa 8.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni szóstkami i piątkami z historii oraz dyplomami a także książkami. Teraz do 30 marca czekamy na prace konkursowe o "Żołnierzach Wyklętych".

Witold Iżycki, Waterford, Irlandia

IMG 3968

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego